Musliu: Pozita bojkotoi raportimin e drejtorit të AKI-së

Aktuale

Musliu: Pozita bojkotoi raportimin e drejtorit të AKI-së

Më: 13 prill 2022 Në ora: 10:51
Ganimete Musliu

Lëvizja Vetëvendosje e ka bojkotuar sot komisionin për Mbikëqyrjen e AKI-së, ku i ftuar për raportim ka qenë drejtori Petrit Ajeti. Një gjë të tillë e ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Ganimete Musliu.

Ajo tha se ende nuk ka një prononcim zyrtar nga krerët e vendit në lidhje me raportimet për rrezikun që po i kanoset ish-senatorit zvicran Dick Marty nga shërbimi sekret serb.

"Pas raportimeve të fundit për planifikimin e vrasjes së ish-senatorit Dick Marty nga shërbimet sekrete serbe, si kryetare e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së, e kemi ftuar drejtorin e AKI-së për të na njoftuar rreth njohurive që mund të ketë lidhur me rastin.

Fatkeqësisht edhe pse ishin të njoftuar të gjithë anëtarët e komisionit, kjo mbledhje u bojkotua nga Lëvizja Vetëvendosje. Konsideroj qe UÇK është mbi partitë politike", ka thënë ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat