Hoti: Drejtësia të sjellë para vetës vrasësit e Ismet Rracit dhe shumë aktivistëve tjerë të LDK-së

Aktuale

Hoti: Drejtësia të sjellë para vetës vrasësit e Ismet Rracit dhe shumë aktivistëve tjerë të LDK-së

Më: 24 prill 2022 Në ora: 15:25
Veprimtari Ismet Rraci dhe Presidenti Rugova

Ish kryeministri Avdullah Hoti, ka përkujtuar veprimtarin e LDK-së Ismet Rraci në 21 vjetorin e vrasjes.

Në një postim në Facbook Hoti ka shkruar se kjo vrasje sikurse edhe shumë tjera ndaj anëtarëve të LDK-së, vazhdon të mos zbardhet.

Hoti ka theksuar se drejtësia duhet të sjellë para vetës vrasësit e tij dhe shumë aktivistëve tjerë të LDK-së.

Postimi i plotë:

Sot bëhen 21 vite nga vrasja e ish-kryetarit të Klinës, bashkëpunëtorit të Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, intelektualit dhe patriotit, Ismet Rracaj. Kjo vrasje vazhdon të jetë e pazbardhur, sikurse edhe shumë vrasje të tjera me motive politike që kanë ndodhur ndaj anëtarëve të LDK-së.

Ismet Rraci, kryetar i degës së LDK-së njëherësh dhe kryetar i Komunës së Klinës, ishte vrarë 21 vite me parë pranë banesës së tij deri sa po shkonte në punë. Drejtësia duhet të sjellë para vetës vrasësit e tij dhe shumë aktivistëve tjerë të LDK-së.

Lavdi e përjeteshme jetës dhe veprës së kryetarit, Ismet Rraci!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat