Kadrijaj e AAK-së: Raportin për “Freedom House” e ka hartuar organizata ku punon zëdhënësi i Kurtit

Aktuale

Kadrijaj e AAK-së: Raportin për “Freedom House” e ka hartuar organizata ku punon zëdhënësi i Kurtit

Më: 28 prill 2022 Në ora: 11:57
Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë në seancë se VV-ja po mundohet që ta tërheqë vëmendjen nga skandalet e njëpasnjëshme të saj me akuza të rrejshme dhe me raporte kundër kundërshtarëve politikë të hartuara nga vet eksponentë të pushtetit.

Ajo tha se raporti i 'Freedom House' ështê shkruar nga vet VV-ja.

‘Vet kjo organizatë e ka pranuar që çdo vit harton raportet për ‘Freedom House’, në kuadër të pjesës për Kosovën.

Prandaj, normale që ai raport është shkruar direkt me rekomandime nga vet pushteti prandaj mos u mundoni të spostoni vëmendjen nga skandet e juaja’, u shpreh Kadrijaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat