LDK-ja ‘ndizet’ në Zvicër/ Pozhari: Është meritë e Lëvizjes Vetëvendosje

Aktuale

LDK-ja ‘ndizet’ në Zvicër/ Pozhari: Është meritë e Lëvizjes Vetëvendosje

Nga: N. Sh. Më: 7 maj 2022 Në ora: 22:34
Pamje nga LDK-ja në Zvicër

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Zvicër ka shënuar 32 vjetorin e themelimit të saj.

Ishte kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku që publikoi pamjet ku shihej e mbushur salla me simpatizantët e kësaj partie.

Për mbushjen e sallës me anëtarë të LDK-së në Zvicër, analsiti politik Xhevdet Pozhari thotë se është meritë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Sipas tij, LVV-ja ka meritë të madhe pasi që partitë tashmë e kthyen shikimin kah diaspora.

“LDK e paska mbushur sallën në Zvicër. Vetëvendosje e ka një meritë të madhe që krejt partitë tani e kthyen shikimin kah diaspora.

Është koha që të vihet në përdorim edhe potenciali i tyre intelektual, e jo vetëm ai material!”, shkruan Pozhari në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat