​Jahjaga takon ish-sekretaren Clinton: Miqësia Kosovë-SHBA vazhdon të jetë e fuqishme

Aktuale

​Jahjaga takon ish-sekretaren Clinton: Miqësia Kosovë-SHBA vazhdon të jetë e fuqishme

Më: 9 maj 2022 Në ora: 22:31
Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga dhe ish-sekretarja amerikane të Shtetit Hillary Clinton

Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka takuar sot miken e madhe të shqiptarëve, ish-sekretaren amerikane të Shtetit Hillary Clinton në Nju Jork.

Në një postim në Facebook, Jahjaga ka thënë se gjatë takimit u diskutua mbi të arriturat dhe sfidat me të cilat po përballet Kosova dhe rajoni.

“Gjithmonë falënderuese për rolin kyç që sekretarja Clinton dhe administratat amerikane e kanë luajtur për të sjellë paqe në Kosovë dhe për të na ndihmuar në shtet-ndërtimin tonë.

Pas tërë këtyre viteve miqësia jonë vazhdon të jetë e fortë dhe është simbol i miqësisë së pathyeshme mes Kosovës dhe SHBA-së”, ka shkruar Jahjaga.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat