​S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

Aktuale

​S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

Më: 13 maj 2022 Në ora: 14:48
Foto ilustrim

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi.

Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa pjesa tjetër janë përmbajtur nga votimi.

Rrjedhimisht është vendosur që i njëjti projektligj të hidhet në votim në njërën nga seancat e ardhshme.

Ndërkohë, Kuvendi shkoi në pauzë deri në orën 15:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat