Deputeti Abrashi nuk e njeh shkrimtarin që u largua nga Lëvizja Vetëvendosje

Aktuale

Deputeti Abrashi nuk e njeh shkrimtarin që u largua nga Lëvizja Vetëvendosje

Më: 17 maj 2022 Në ora: 00:19
Foto ilustrim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Artan Abrashi u pyet për largimin e shkrimtarit Adem Gashi nga kjo parti.

Por Abrashi pohoi se nuk i kujtohet se kush është Gashi, i cili sot njoftoi se po largohej nga kjo parti pas katër vjetësh.

“Unë për besë tash po e dëgjoj për herë të parë këtë. Nuk e kam dëgjuar, prandaj nuk e di se si ta komentoj. Adem Gashi?”, ka thënë Abrashi.

“Për momentin jo. Nuk po më kujtohet. Shiko, Lëvizja Vetëvendosje tash është subjekti më i madh politik në vend. Nëse nuk gaboj, i kemi diku mbi 51 mijë anëtarë dhe besoni që kësi rasti është thuajse teknikisht e pamundur që edhe t’i njoh të gjithë porse edhe ta konfirmoj vërtetësinë apo pavërtetësinë e një lajmi të tillë”.

Megjithatë, në fund, Abrashi tha se të gjithë anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje janë të rëndësishëm, pavarësisht se a i njeh ai apo jo.

Gashi, i cili u intervistua pak minuta më vonë po nga Edicioni Special në Klan Kosova, u përgjigj me shumë sportivitet, kur iu kumtua se Abrashi s’e kishte njohur.

Megjithatë, ai tha se fakti se një deputet i partisë ku ishte tash e disa vite pohon se s’e njeh e bën të kuptojë se nuk duhet të jetë më pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje.

“Kur ti e sheh se edhe një pjesë elite e njerëzve të kësaj partie nuk e dinë se kush është Adem Gashi, pse duhet të jem unë aty? Unë e njoh [Artan] Abrashin edhe e kam përcjellë dhe i di qëndrimet e tij publike. Nuk do ta thoja këtë për asnjë aktivist të Vetëvendosjes. Nuk më lëndon asnjë grimë qëndrimi i tij”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat