Nga këshilltar i Ramush Haradinajt në këngëtar – Kaq para ka shpenzuar Erolld Belegu për bileta të aeroplanit dhe mëditje

Aktuale

Nga këshilltar i Ramush Haradinajt në këngëtar – Kaq para ka shpenzuar Erolld Belegu për bileta të aeroplanit dhe mëditje

Nga: N. Sh. Më: 19 maj 2022 Në ora: 14:36
Erolld Belegu

Ish-këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Erolld Belegu, tashmë ka filluar rrugëtimin e tij në një profesion tjetër.

Karriera e Belegut do të vazhdohet në muzikë.

Ai ka filluar të bëhet këngëtar, ku tashmë ka publikuar këngën e parë.

Belegu në kohën e Qeverisë së Ramush Haradinajt ka shpenzuar nga taksat e qytetarëve 35 mijë euru.

Këtë shumë e ka dhënë analisti politik Xhevdet Pozhari.

Sipas tij, Belegu për bileta të aeriplanit ka shpenxuar afër 12 mijë euro, kurse për mëditje mbi 6 mijë euro.

Belegu ka shpenzuar edhe mbi 4 mijë euro të tjera, por që nuk janë të specifikuara se për çfarë bëhet fjalë.

Postimi i plotë:

Qyky është ish këshilltari i Ramush Haradinajt. Tash në pleqni ka vendos me u bo këngëtar.

Por, ky nga taksat tona në kohën e Qeverisë Haradinaj ia shpenzuar 35 mijë euro.

Erolld Belegu:

- Për bileta të aeroplanit ka shpenzuar 11 mijë e 867. 27 euro,

- Mëditje 6 mijë e 174.93 euro dhe

- Në rubrikën “shpenzime tjera” për të cilat nuk specifikohet cfarë, ai ka shpenzuar 4 mijë e 603.52 euro.

Krejt kabineti i Ramush Haradinaj pati harxhuar gjysmë milion euro, vetëm për dreka dhe darka.

Hajgare kanë bo këta njerëz me këtë vend. E kanë zhvatë këtë shtet pa merhamet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat