Në kujtim të masakrës së Dubravës, Haxhiu me studentë vizitojnë burgun

Aktuale

Në kujtim të masakrës së Dubravës, Haxhiu me studentë vizitojnë burgun

Më: 20 maj 2022 Në ora: 08:56
Foto ilustrim

Në shënim të përvjetorit të masakrës së Dubravës, Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu së bashku me studente nga Universiteti i Prishtinës, sot do të zhvillojë një vizitë në Dubravë.

Agjenda:

11:30 – homazhe tek pllaka përkujtimore;

11:45 – fjalë rasti nga ministrja, Haxhiu;

11:50- fjalë rasti nga Dekani, Avni Puka;

11:55 -fjalë rasti nga Ministri, Liburn Aliu;

12:00 -fjalë rasti nga Enver Dugolli;

12:10 -vizitë në pavijonet dhe hapësirat e Q.K. Dubravë.

Masakra e Burgut të Dubravës është kohë lufte e vrasjes së të paktën 99 të burgosurve shqiptarë të Kosovës dhe e plagosjes së rreth 200 të burgosurve në burgun e Dubravës, në veri-perëndim të Kosovës më datat 22-24 maj 1999.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat