Deputetja Kadrijaj vjen me një pyetje publike për Kurtin rreth Vuçiqit - kështu i drejtohet

Aktuale

Deputetja Kadrijaj vjen me një pyetje publike për Kurtin rreth Vuçiqit - kështu i drejtohet

Më: 22 maj 2022 Në ora: 21:37
Time Kadrijaj

Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj, ka thënë se Kurti amnistoi presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, pasi kreu i Qeverisë tha se “Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”.

Skandalet e Kurtit vazhdojnë. Tani paska shfajësuar presidentin serb Vuçiq për krimet në Kosovë duke thënë se Millosheviqi nuk e ka pyetur Vuçiqin”, ka shkruar Kadrijaj në një postim në Facebook.

Tutje Kadrijaj tha se mbështetësit e Lëvizjes Vetëvendosje, siçi quajti ajo, “armata e rrjeteve sociale të VV-së”, po linçon kundërsharët politikë që mbrpjnë vlerat e UÇK-së.

Përpos se është konstatim i pasaktë, nuk e kuptojmë pse Kurti ia bën këtë nder Vuçiqit, kur i njëjti ka mohuar gjenocidin në Kosovë? E në anën tjetër armata e rrjeteve sociale të VV-së, rri e mobilizuar natë e ditë për të linçuar kundërshtarët politikë, vetëm pse ata mbrojnë vlerat e shenjta të luftës së UÇK-së”, u shpreh Kadrijaj.

Sa poshtë ka ra Kurti. Nga kushti që para dialogut Serbia duhet të kërkojë falje për krimet, e deri te amnestia për udhëheqësit serb. Kur u afrua kaq shumë me presidentin serb? Çfarë halli e shtyen ta amnistojë atë, nga krimet e kryera kundër popullit të Kosovës?, pyeti Kadrijaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat