Faton Klinaku i reagon Albin Kurtit: E paska shfajësuar Vuçiqin për krimet në Kosovë, çfarë është kjo?

Aktuale

Faton Klinaku i reagon Albin Kurtit: E paska shfajësuar Vuçiqin për krimet në Kosovë, çfarë është kjo?

Nga: N. Sh. Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:37
Faton Klinaku

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka reaguar ndaj një deklaratë të kryeministrin, Albin Kurti, i cili ka thënë se Millosheviqi nuk e ka pyetur fare asokohe ministrin e tij, Aleksander Vuçiq.

Me këtë deklaratë, Klinaku po vlerëson se Kurti e ka shfajësuar Vuciqin për krimet në Kosovë.

Sipas tij, Albini ka ndryshuar nga kushti që para dialogut Serbia duhet të kërkojë falje për krimet, e deri te amnestia për udhëheqësit serb.

Ai e ka pyetur se çka është kjo?

Postimi i plotë i Klinakut:

Sa skandalet janë duke i bërë, vetëm me reagu për çdo ditë!

Albin Kurti e paska shfajësuar Vuçiqin për krimet në Kosovë, duke thënë se Millosheviqi nuk e ka pyetur atë.

Albin, nga kushti që para dialogut Serbia duhet të kërkojë falje për krimet, e deri te amnestia për udhëheqësit serb, çfarë është kjo?

Driton Selmanaj paska thënë se Adem Demaçi dhe Albin Kurti kishin hapur zyrë politike të UÇK-së në mes të Prishtinës dhe s’u ndodhi asgjë, kurse profesori dhe njëri nga themeluesit e LDK-së, Fehmi Agani dhe avokati Bajram Kelmendi ishin vrarë nga forcat serbe edhe pse i përkisnin lëvizjes pacifiste të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Driton, as Ibrahim Rugovën nuk e kanë vra apo jo?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat