Njofton Nagavci: Javën e ardhshme shpallet tenderi për ndërtimin e shkollës në Ponoshec të Gjakovës

Aktuale

Njofton Nagavci: Javën e ardhshme shpallet tenderi për ndërtimin e shkollës në Ponoshec të Gjakovës

Më: 26 maj 2022 Në ora: 12:39
Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se javën që vije do të hapet tenderi në prokurim publik për ndërtimin e shkollës fillore në Ponoshec të Gjakovës.

“Procedurat administrative për ndërtimin e shkollës fillore në fshatin Ponoshec të Gjakovës ka filluar fazën e ndërtimit.

Tenderi në prokurim publik do të shpallet në javën e ardhshme”, tha ajo.

Nagavci për këtë u pyet nga deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arjeta Fejza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat