Mefail Bajqinovci: Qeveria e vendosur që t’i luftojë grupet kriminale dhe kontrabandën

Aktuale

Mefail Bajqinovci: Qeveria e vendosur që t’i luftojë grupet kriminale dhe kontrabandën

Nga: N. Sh. Më: 26 maj 2022 Në ora: 16:18
Mefail Bajqinovci

Sot në seancën e Kuvendit të Kosovës, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, thotë se Qeveria është e vendosur që t’i luftojë grupet kriminale dhe kontrabandën.

Ai thotë se vetëm duke u treguar të pakompromistë me elementet kriminale dhe ilegale do të janë në gjendje që të jenë llogaridhënës ndaj qytetarëve të Kosovës.

“Qeveria është e vendosur t’i luftojë grupet kriminale dhe çdo formë të kontrabandimit në vendin tonë. Vullneti politik është duke u operacionalizuar në funksion të sundimit të ligjit në tërë territorin e Republikës së Kosovës. Vetëm duke u treguar të pakompromistë me elementet kriminale dhe ilegale ne do të jemi në gjendje që të jemi llogaridhënës ndaj qytetarëve që na kanë dhënë besimin për ta bërë ndryshimin prej qeverisjeve të kaluara”, ka thënë ndër tjera deputeti Bajqinovci.

Më poshtë videon e plotë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat