Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin Mbretërisë së Bashkuar, z. Nicholas Abbott

Aktuale

Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin Mbretërisë së Bashkuar, z. Nicholas Abbott

Më: 27 maj 2022 Në ora: 18:18
Pamje nga takimi

Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin Mbretërisë së Bashkuar, z. Nicholas Abbott.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z. Nicholas Abbott.

Në takim me ambasadorin Abbott, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, rajon dhe kontinentin evropian, duke përfshirë koordinimin në politikën e jashtme.

Presidentja ka falënderuar ambasadorin Abbott për përkrahjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar për Kosovën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat