Rama: Nuk duhej të ishte problem i Kosovës për të ardhur në Open Ballkan, por i Vuçiqit për ta pranuar

Aktuale

Rama: Nuk duhej të ishte problem i Kosovës për të ardhur në Open Ballkan, por i Vuçiqit për ta pranuar

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 16:22
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë një deklaratë në lidhje me Ballkanin e Hapur në Bruksel.

Rama ka thënë se qëndrimi për Kosovën nuk e ndan me presidentin e Serbisë, Vuçiq.

“Aleksandari e quajti e ashtuquajtura Kosovë, unë e quaj Kosovë dhe pikë. Por kjo nuk na ndanë. Sikur ta luftonim njëri-tjetrin si do të vazhdonte kjo”, tha Rama.

“Nuk duhet të jetë problem i qeverisë së Kosovës për të ardhur, duhet të kishte qenë problem i presidentit të Serbisë për të pranuar. Ndihem i privilegjuar të punoj me këtë mekanizëm”, deklaroi Edi Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat