​Konjufca u takua me ambasadorin Rohde: Kosova dhe Gjermania të lidhura ngushtë dhe miqësisht mes vete

Aktuale

​Konjufca u takua me ambasadorin Rohde: Kosova dhe Gjermania të lidhura ngushtë dhe miqësisht mes vete

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 16:12
Kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe ambasadori gjerman, Joern Rohde

Kryeparlamentari Glauk Konjufca priti sot në takim ambasadorin gjerman në Prishtinë, Joern Rohde, të cilin e falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Gjermania i ka dhënë Kosovës para, gjatë dhe pas luftës.

Në këtë kontekst, kryetari i Kuvendit theksoi se shteti gjerman është dëshmuar aleat dhe partner i rëndësishëm i Republikës së Kosovës në të gjitha proceset e shtet-ndërtimit, zhvillimit dhe integrimit.

Ambasadori Rohde u shpreh se Kosova dhe Gjermania janë të lidhura ngushtë dhe miqësisht mes vete, duke konfirmuar vazhdimin e mbështetjes dhe angazhimit të përbashkët për perspektivën e Kosovës në familjen e shteteve evropiane.

Në takim u ritheksua gatishmëria për thellimin e bashkëpunimit dhe forcimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve dypalëshe ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat