"Burg i përjetshëm jo vetëm ndaj Krivaqes", por edhe ndaj Arbër Sejdiut

Aktuale

"Burg i përjetshëm jo vetëm ndaj Krivaqes", por edhe ndaj Arbër Sejdiut

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 20:42
Marigona Osmani, Dardan Krivaqa, Arbër Sejdiu

Gazmend Rexhepi, avokati i familjes së Marigona Osmanit tha se duhet burgim të përjetshëm ndaj Dardan Krivaqes dhe Arbër Sejdiut për vrasjen e së ndjerës.

Rexhepi tha se Xhirimet dhe autopsia dëshmi e mjaftueshme.

Prokuroria ka gjetur se edhe ai (Arbër Sejdiu) është i inkriminuar këmbë e kry. Shkak se deklaratat i jep ndryshe, provat janë ndryshe.

"Unë them që burgu i përjetshëm, për të dytë, është i pashmangshëm. Janë të gjitha rrethanat renduese. Burgu u përjetshëm ndaj të dyve do të ndikojë në sensibilizimin e masës që veprat e tilla duhet mu ndëshku me dënim maksimal”, tha Rexhepi.  

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat