Latifi: Edi Rama po e kryen edhe një funksion, atë të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës

Aktuale

Latifi: Edi Rama po e kryen edhe një funksion, atë të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 21:04
Blerim Latifi

Analisti, Blerim Latifi ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kohëve të fundit po e kryen edhe funksionin e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës.

Latifi përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se Rama po e kryen edhe këtë funksion shtesë.

“Si i thonë fjalës t’rrimë shtrembër e t’flasim drejt, Edi Rama kohëve të fundit është duke e kry edhe një funksion shtesë: atë të ministrit të punëve të jashtme të Kosovës”, ka thënë ai.

Vlen të theksohet se Rama, gjatë javës së kaluar u shpreh i zhgënjyer që Këshilli Evropian nuk miratoi heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës, përcjell Demokracia.com.

Ndërkaq, sot gjatë qëndrimit në Samitin e NATO-s, Rama kërkoi që Kosova të ftohet menjëherë në mekanizmin e Partneritetit për Paqe.

Ai po ashtu ka kërkuar nga vendet e NATO-s që nuk e njohin Kosovën, që ta bëjnë atë sa më shpejt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat