Haziri: Reciprocitet në çnjohje, çnjohja do të vazhdon nëse nuk ka reflektim

Aktuale

Haziri: Reciprocitet në çnjohje, çnjohja do të vazhdon nëse nuk ka reflektim

Nga: A.SH Më: 30 qershor 2022 Në ora: 00:20
Fitim Haziri dhe Albin Kurti

Qeveria e Kosova ka njoftuar për masën e reciprocitetit ndaj shtetit serb.

Depiteti i VV-së, Fitim Haziri ka thënë se nga tash maltretim do të ketë edhe pala serbe jo vetëm ajo e Kosovës.

“Reciprocitet në çnjohje, çnjohja do të vazhdon nëse nuk ka reflektim”, ka shkruar ai.

Postimi në Facebook:

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, që u nënshkrua me 26 dhjetor të vitit 2011, kinse për ‘lirinë e lëvizjes’, u bë maltretim dhe vështirësi vetëm për palën tonë (shqiptarët e Kosovës). Nga sot e tutje, këtë maltretim do ta ndjejnë edhe pala serbe. Reciprocitet në çnjohje, çnjohja do të vazhdon nëse nuk ka reflektim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat