Kurti e Konjufca bëjnë homazhe pranë arkivolit të regjisores Vjosa Berisha

Aktuale

Kurti e Konjufca bëjnë homazhe pranë arkivolit të regjisores Vjosa Berisha

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:55
Pamje nga homazhet

Për rreth një orë në Teatrin Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i regjisores dhe producentës Vjosa Berisha.

Ajo vdiq pas një beteje me sëmundjen e kancerit në një spital në Londër.

Qytetarë, miq e dashamirë, kanë bërë homazhe në nderim të saj.

Homzahe pranë arkivolit të Berishës, kanë bërë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kryeparlamentari, Glauk Konjufca, kryetarë partie e shumë deputetë të partive politike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat