Austriakja që filloi peticionin për liberalizim të vizave për Kosovën: Komentet e juaj po përcillen me kujdes

Aktuale

Austriakja që filloi peticionin për liberalizim të vizave për Kosovën: Komentet e juaj po përcillen me kujdes

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 21:27
Ilustrim

Kati Schneeberger, këshilltare lokale e Bashkimit Evropian, ka marrë përgjigje nga presidenti i Këshillit të Evropës, Charles Michel, për çështjen e liberalizimit të vizave për kosovarët.

“Mund t’iu sigurojmë se komentet tuaja po përcjellën me kujdes”, citohet të ketë thënë në përgjigjen e tij Charles Michel për Schneeberger.

Ajo e ka njoftuar një gjë të tillë me anë të një postimi në Twitter, teksa ka thënë se është në pritje të përgjigjes së Francës për çështjen e liberalizimit për kosovarët.

“Mirë, por liberalizimi i vizave kur do të vijë? Jam në pritje të përgjigjes nga Franca”, ka shkruar ajo në Twitter.

Schneeberg pati iniciuar një peticion për liberalizimin e vizave për Kosovën, i cili është nënshkruar 16,290 herë. Ky peticion i është dërguar edhe presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili ende nuk ka dhënë përgjigje për këtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat