Zëdhënësi i KEDS-it i del në mbrojtje Hekuran Muratit që i fyeu veteranët e UÇK-së

Aktuale

Zëdhënësi i KEDS-it i del në mbrojtje Hekuran Muratit që i fyeu veteranët e UÇK-së

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 23:26
Viktor Buzhala

Viktor Buzhala, zëdhënës i KEDS-it, ka vazhduar të luaj edhe rolin e zëdhënësit të Qeverisë.

Kësaj radhe, ai i ka dalur në ndihmë Hekuran Muratit, ministrit të Financave, që po kritikohet fortë për deklaratat e tij për veteranët.

Postimi i tij:

Ministri Hekuran Murati po gozhdohet per nje postim publik te vitit 2016. Ku jeni kane o njerez keto 6 vjetet e fundit.

Ndryshe, bash kisha deshte me e dite qysh quhen ata qe kane luftu per nje vend dhe kerkojne te paguhen ne emer te luftes qe kane be? Perjashtin bejne invalidet dhe familjet e deshmoreve, pasi ata duhet paguar, shume madje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat