Vjosa Osmani: Për veteranët respekt e pensione, mashtruesit të ndiqen penalisht

Aktuale

Vjosa Osmani: Për veteranët respekt e pensione, mashtruesit të ndiqen penalisht

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 00:06
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se qëndrimi i saj për veteranët nuk ka ndryshuar tash e gjashtë vjet.

Ajo tha se veteranët meritojnë respektin për lirinë, ndërsa ata që kanë mashtruar me lista, duhet të ndiqen penalisht.

“Veteranët e vërtetë duhet dhe meritojnë t’u mbrohet dinjiteti, që të kenë pensione, siç edhe e meritojnë për kontributin që kanë dhënë për lirinë tonë.

Në të njëjtën kohë duhet të ndiqen penalisht të gjithë ata njerëz që kanë lejuar keqpërdorimin e asaj që është e shenjtë, duke lëshuar certifikata të veteranëve për njerëz që kurrë nuk kanën pasur asnjë lidhje me luftën. Në këtë mënyrë, më së shumti i kanë dëmtuar veteranët e luftës”, u shpreh Osmani, tha ajo në KTV.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat