Shfrenohet pak Faton Abdullahu: PDK-ja është partia më e madhe e të gjitha kohërave

Aktuale

Shfrenohet pak Faton Abdullahu: PDK-ja është partia më e madhe e të gjitha kohërave

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 00:18
Faton Abdullau

Faton Abdullau, zëdhënës i PDK-së, tha se partia e tij është partia më e madhe e të gjitha kohërave.

Ai shprehu kritika ndaj Kurtit, i cili sipas tij po bën popullizëm.

“Kryeministri Kurti tha, ne e kemi kthyer dinjitetin e qytetarëve të Kosovës edhe që njerzit po i paguajnë taksat me knaqësi”, citoj Abdullahu, duke shtuar se kjo mendësi i kujton një këngë të kohës së enverizmit ” Sa me gëzim po shkoj në punë”.

“Si zëdhënës i PDK-së kur e dëgjoj një popullizëm të tillë, neveritës që i drejtohet partisë më të madhe, e që ajo është PDK-ja, atëherë unë po du me ja kujtu atij, se a e din se kush e krijoj këtë shtet?”, tha ai duke shtuar se ky është një popullizëm i paspjegushëm.

Madje, ai qëndron i bindur se PDK-ja është partia më e madhe në Kosovë sepse sipas tij, dinjitetin e Kosovës  e kanë kthyher ata që e kanë krijuar Partinë Demokratike.

“Qe 20 vite, partia që ka kontribu më së shumti në shtetndërtim dhe demokracizim është PDK-ja”, ka thënë Abdullahu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat