Ky është reagimi i Albin Kurtit pasi MCC aprovon marrëveshjen e Kompaktit me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh për Kosovën

Aktuale

Ky është reagimi i Albin Kurtit pasi MCC aprovon marrëveshjen e Kompaktit me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh për Kosovën

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 16:27
Albin Kurti

Korporata e Sfidave të Mijëvjeçarit ka aprovuar marrëveshjen e Kompaktit me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh për Kosovën.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit, Albin Kurti përmes një postimi në Twitter.

Kurti këtë e ka cilësuar si investimin më të madh energjetik në Kosovë deri më sot.

“Mirënjohës për vendimi e bordit të Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit për të miratuar marrëveshjen e Kompaktit me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh. Ky është investimi më i madh energjetik në Kosovë deri më sot. Do të ndihmojë në vendosjen e themeleve për tranzicionin tonë të drejtë të energjisë. Falënderime të veçanta për të dy ekipet tona për punën e shkëlqyer. Miqtë. Partnerët. Aleatët”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat