Zbulimi i Avni Zogianit: Ja si e privatizuan patriotët e UÇK-së një pronë në Prishtinë

Aktuale

Zbulimi i Avni Zogianit: Ja si e privatizuan patriotët e UÇK-së një pronë në Prishtinë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 16:53
Avni Zogiani

Zyrtari i Vetëvendosjes, Avni Zogiani, e ka dhënë një deshifrim interesant për siç i quajti ai, “patriotët e UÇK-së”.

Në një postim në facebook ai ka zbuluar një rast, ku sipas tij, disa persona të UÇK-së e kanë privatizuar një pronë shoqërore.

Postimi:

Patriotat qe po thirren ne emer te UÇK, per shembull, e kane privatizu' nje prone shoqerore ne Prishtine me rreth 2 milione euro, aty eshte bâ nje ndertese, e jane kthy kane marre vendim me ble hapesire ne ketr ndertese me pare te qeverise ne shumen prej 54 milione euro!

Te tillet sot i qesin syte kishe po e mbrojme UÇK-ne!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat