Vetëvendosje ‘godet’ opozitën/ Publikon videon për veriun - ja si po ndyshojnë gjërat për të mirë!

Aktuale

Vetëvendosje ‘godet’ opozitën/ Publikon videon për veriun - ja si po ndyshojnë gjërat për të mirë!

Nga: A.M Më: 2 korrik 2022 Në ora: 22:02
Policia e Kosovës në veri

Lëvizja Vetëvendosje (LVV), ka publikuar një video në faqen e saj të Facebook-ut, ku ka treguar se si po ndryshon gjendja aktuale në veri të vendit.

Në postimin e LVV-së thuhej se ndonëse shumëçka ka mundur të bëhet në këtë pjesë të Kosovës, asnjëherë nuk u bë asgjë.

Kjo pas, sipas partisë qeverisëse, sa herë që është përmendur Mitrovica, është menduar ndarja.

Gjatë videos u kritikuan edhe ish-udhëheqësit e shtetit për keqqeverisjen e tyre, ndërkohë që shteti serb vetëm se kishte filluar kolonizimin duke ndërtuar lagje të tëra si Lugina e Diellit.

“Po integrohet veriu na thoshin politikanët tanë që kishin filluar të investojnë në kriptovaluta, ndërkohë që Serbia po vazhdonte kolonizimin duke ndërtuar lagje të tëra si Lugina e Diellit. Po integrohet veriu na thoshin, gjersa ne ua paguanim qindra miliona euro energji elektrike që ata të hapin rrugë të reja të kontrabandës e t’i shtojnë pajisjet për kriptovaluta. 20 vjet zgjati kjo gjendje”, thuhet në videon e LVV-së, përcjell “Bota sot”.

"Ky është pra veriu që na e kanë lënë PDK, LDK, AAK: territor që atyre ju sjell të ardhura e Serbisë mundësi të reja kolonizimi”.

Postimi i plotë

Qysh po ndrron gjendja në veri?

Shumëçka ka qenë përherë e mundshme por nuk është bërë asnjëherë.

Kjo për shkak se gjithmonë kur është folur për Mitrovicën gjithnjë është folur për ndarjen ose ‘Zajednicën’

Dhe për shkak se bashkëpunëtorët e Listës Serbe dhe Radojiqiqit bashkë me Serbinë kanë përfituar nga mungesa e sundimit të ligjit në atë pjesë.

Tashmë, ndryshimi i gjendjes në veri është i qartë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat