Reagon kryetari i LPRK-së: Kërkova shkarkimin e zëvendësministrit të Kulturës për shkak të mosbashkëpunimit

Aktuale

Reagon kryetari i LPRK-së: Kërkova shkarkimin e zëvendësministrit të Kulturës për shkak të mosbashkëpunimit

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 21:50
Erxhan Galushi

Kryetari i LPRK-së, Erxhan Galushi, ka reaguar pasi sot është liruar nga detyra zëvendësministri i Kulturës që vinte nga partia e tij.

Ai përmes një shënimi në Facebook ka thënë se Sejnur Veshall, është liruar nga detyra për shkak të neglizhimit për bashkëpunim me vetë kryesinë e partisë si dhe kryetarin e saj.

“Një gjë të këtillë, nuk kam mundur ta toleroja në partinë ku vetë jam kryetar i saj, edhe pse pas shumë vërejtjeve që i kam bërë në drejtim të ish zëvendësministrit, z.Sejnur Veshall, por fatkeqësisht të gjitha rezultuan me neglizhim të plotë nga vetë ai, pothuajse pas çdo diskutimi që e kemi pasur tash e disa muaj”, ka shkruar Galushi.

Galushi thotë se Veshall vetë me veprimet e tij ka dashur largimin e tij.

Kryetari i LPRK-së thotë se nuk ka asnjë inat personal me zëvendësministrin e larguar nga puna.

“Sejnurin, e njoh që nga fëmijëria, kur dhe asnjëherë nuk ka ndodhur të kemi çfarëdo inati personal. Po të ishte ashtu, kur dhe asnjëherë nuk e kisha marr mundin ta delegoj për pozitën të cilën tashmë është shkarkuar”, ka shkruar ndër të tjera Erxhan Galushi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat