Shifra alarmante nga Covid-19 në Kosovë, ky është numri i rasteve të reja

Aktuale

Shifra alarmante nga Covid-19 në Kosovë, ky është numri i rasteve të reja

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:12
Foto ilustrim

Vazhdon rritja e rasteve me Covid-19 në Kosovë.

Nga 609 testime të bëra, 213 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me këtë virus.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 35 persona, teksa kemi 1244 raste aktive.

Image
Statistikat nga MSH

Ashtu si edhe ditëve të kaluara, nga ky virus nuk e ka humbur jetën asnjë person në 24 orët e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat