Shtyhet për të premten mbledhja e Komisionit Hetimor për menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria

Aktuale

Shtyhet për të premten mbledhja e Komisionit Hetimor për menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:45
Foto nga takimi

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës, e ka shtyrë për të premten mbledhjen ku është pritur të diskutohet për emrat e ekspertëve.

Ftesë në këtë Komision kishin edhe dy ministrat e kabinetit qeveritar. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ai i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekur Murati, nuk u paraqitën në këtë mbledhje.

Kryetari i këtij Komisioni, Driton Selmanaj, tha se mbledhja shtyhet për të premten.

“Ne kemi pas planifikuar që ta kemi ministren Rizvanolli dhe ministrin Murati. Të premten e ardhshme ta ftojmë ministren Rizvanolli. Ndërsa nga ministri Murati nuk kemi marrë informatë”, tha Selmanaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat