Haki Abazi i reagon Radojçiqit: Ai është në listën e zezë të SHBA-së, kjo mjafton që...

Aktuale

Haki Abazi i reagon Radojçiqit: Ai është në listën e zezë të SHBA-së, kjo mjafton që...

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 15:58
Haki Abazi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka reaguar pas publikimit të videos së nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojçiq, të publikuar në mediumin pro-qeveritar serb “ALO”

Abazi ka theksuar se Radojçiq është në listën e zezë së SHBA-së dhe se ky fakt mjafton që ai të ndiqet në përputhje me ligjin.

“Kjo është përgjigjëja për Radojcic dhe vrasesit e kriminelët e ndërmarrjes kriminale në veri .

Ai dhe të tjerët rreth tij janë në listen e zezë të thesarit amerikan dhe kjo është e mjaftueshme që ndjekja e tij të bëhet sipas ligjit dhe në zbatim të ligjit”, ka shkruar Abazi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat