Diplomati shqiptar: Marrja me të mirë e Vuçiqit që kërcënon me luftë, implikim i ndërgjegjshëm i diplomacisë europiane

Aktuale

Diplomati shqiptar: Marrja me të mirë e Vuçiqit që kërcënon me luftë, implikim i ndërgjegjshëm i diplomacisë europiane

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 11:25
Shaban Murati

Diplomati shqiptar Shaban Murati, ka hedhur kritika ndaj diplomacisë Evropiane e cila po e merr me të mirë presidentin serb Aleksandër Vuçiq.

Në një postim Murati ka rikujtuar dështimet e diplomacisë evropiane me diktatorët ndër shekuj deri tek Millosheviçi e Putini.

Por, sipas tij të merret me të mirë Aleksandër Vuçiqi i cili kërcënoi tre herë me luftë brenda 10 muajve, nënkupton implikimin e ndërgjegjshëm të diplomacisë evropiane.

Postimi i plotë:

Mëkati fillestar i diplomacisë europiane

Diplomacia europiane nuk e kuptoi në fillim dhe e mori me të mirë Hitlerin. Diplomacia europiane nuk e kuptoi në fillim dhe e mori me të mirë Stalinin. Diplomacia europiane nuk e kuptoi në fillim dhe e mori me të mirë Millosheviçin. Diplomacia europiane nuk e kuptoi në fillim dhe e mori me të mirë Putinin.

Por të mos kuptosh as në fillim e as në fund dhe ta marrësh me të mirë nazistin Vuçiç, që në mes të Europës kërcënon për luftë tre herë brenda dhjetë muajve, ky është implikim i ndërgjegjshëm i diplomacisë europiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat