Kandidati për deputet në Suedi: Jam lindur e rritur në atje, por gjithmonë me frymën e Drenicës

Aktuale

Kandidati për deputet në Suedi: Jam lindur e rritur në atje, por gjithmonë me frymën e Drenicës

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 18:01
Arbër Gashi

Arbër Gashi synon karrigen e deputetit në Suedi. Atje ka lindur dhe është rritur, por thotë se e përcjellë “fryma e Kosovës”.

Anëtari i Partisë Socialdemokrate në Stokholm tha se ndjehet mirë për prejardhjen.

“Unë kam lindë në Suedi. Atje jam rritë, por gjithmonë me frymën e Kosovës, me frymën e Drenicës ku e kam prejardhjen”, tha ai.

Por Arbër Gashi nuk i harron mundësitë që ia dha Suedia.

“Kur erdha në një moshë kur edhe i kuptojsha disa gjëra, e kuptova shumë herët që jam shumë i privilegjuar që kam lindur në një shtet ku më ofrohen të gjitha mundësitë të edukohem, të kem ambicie, të kem ëndrra dhe ndjehem shumë falënderues ndaj shtetit suedez”, tha ai.

Gashi thotë se angazhimi i tij në politikë është “mënyra më e mirë ta paguajë atë shpërblim”.

Zgjedhjet në Suedi, Arbëri tha se dallojnë shumë me zgjedhjet në Kosovë, duke theksuar se “90% votojnë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat