Debati mbi shaminë/ Xhevdet Pozhari ‘shpërthen’ ndaj Duda Baljes: Mashtruese, pa i..!

Aktuale

Debati mbi shaminë/ Xhevdet Pozhari ‘shpërthen’ ndaj Duda Baljes: Mashtruese, pa i..!

Nga: A.M Më: 11 gusht 2022 Në ora: 09:53
Xhevdet Pozhari

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka dekaruar “vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami”.

E ndaj kësaj deklarate, ka reaguar ashpër analisti Xhevdet Pozhari. i cili tha se Balje po tenton që përmes temës së ‘shamisë’ të fitojë vota.

Madje, Pozhari e cilësoi atë si një mashtruese ordinere, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Duda Balje: Vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami

Po, dhe ti je shembulli i përkryer! Rekordmene e shpenzimit të karburanteve, rekordmene e mungesave në komisione parlamentare, rekordmene e udhëtimeve zyrtare. Pa i "zhdryp" pushtetit kurrë.

Dhe, del e fol për shami me ymytin me mbledh naj votë.

Mashtruese ordinere.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat