Tha se Kurti dëshiron të likuidojë serbët në veri të Kosovës, analisti i reagon ashpër Vuçiqit: O rrotë!

Aktuale

Tha se Kurti dëshiron të likuidojë serbët në veri të Kosovës, analisti i reagon ashpër Vuçiqit: O rrotë!

Nga: A.ZH Më: 11 gusht 2022 Në ora: 21:25
Albin Kurti, Aleksandar Vuçiq; foto ilustrim nga "Bota sot"

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare Enver Bytyçi, i ka reaguar presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “dëshiron të likuidojë serbët në veri të Kosovës".

Bytyçi ka thënë se Vuçiq ka një dëshirë të mbetur të parealizuar për likuidimin e shqiptarëve, të cilët sipas tij, nuk i kanë kërcënuar me ekzistencë popujt e tjerë, përcjell Bota sot.

Sipas analistit, presidenti serb e di se çfarë dëshiron vetëm Edi Rama.

Reagimi i tij në Facebook:

O Vuçiq, jetojmë në epokën e internetit e satelitit, o rrotë!

Presidenti i Serbisë prej vitesh e sidomos kohët e fundit thotë se "Albin Kurti dëshiron të likuidojë serbët në veri të Kosovës"! Dhe me këtë version ngre narrativën se ai po i mbron këta qytetarë të shtetit më të ri në Evropë!

Duket qartë se dëshirën e tij të mbetur pa realizuar për likuidimin e shqiptarëve ai po kërkon ta transferojë te shqiptarët, të cilët kurrë nuk kanë kërcënuar me ekzistencë popujt e tjerë. Shqiptarët, përkundrazi, i kanë mbrojtur popujt e tjerë, hebrejtë e madje edhe ushtarët e dorëzuar pushtues të Italise fashiste!

Ndërkaq, kreu i shtetit serb kujton se është në kohën e para 120 viteve, kur paraardhësi i tij, Vladan Gjergjovic, shpifte për shqiptarët një mijë e një të zeza! Po është koha e internetit dhe satelitit o president demagog, rrenc e i pabesë! Nejse pabesia funksionon edhe në këto kohë. Por rrena e shpifja dallohen me një lëvizje!

Pastaj është KFOR-i dhe mijëra misionarë të Perëndimit që monitorojnë situatën! Kujton ti se nuk e dinë ata se çfarë dëshiron Kurti, Osmani e të tjerët! Ti di vetëm se çfarë dëshiron Edi Rama, o rrotë, që na flet sikur bota është ajo e Vladan Gjorgjevicit tënd shpifës e racist si ti!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat