Ministri Latifi udhëton për në Austri për të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për Kirurgji

Aktuale

Ministri Latifi udhëton për në Austri për të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për Kirurgji

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 09:34
Rifat Latifi

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Rifat Latifi ka udhëtuar për në Austri, njofton ministria.

Sipas MSh-së, ai do të marr pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Kirurgji, “ku do të marrin pjesë shumë personalitete nga fusha e kirurgjisë dhe ku do të trajtohen të rejat e fundit në këtë lëmi shkencore”.
ADVERTISING

Në këtë konferencë, Ministri Latifi do të flasë dhe bëj një prezantim për sistemin shëndetësor të Kosovës si dhe angazhimet e tij si Ministër i Shëndetësisë për transformimin dhe zhvillimin e sistemit shëndetësor si dhe tema të tjera”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat