Vazhdon aksioni në Brezovicë, ​Prokuroria po heton për regjistrimin e vikend-shtëpizave

Aktuale

Vazhdon aksioni në Brezovicë, ​Prokuroria po heton për regjistrimin e vikend-shtëpizave

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 10:42
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore e Ferizajt është duke realizuar një inspektim në zonën e Brezovicës, ku po hetohet për identifikimin dhe regjistrimin e vikend-shtëpizave.

Nëpërmjet një kumtese bëhet e dikur ky inspektim po bëhet në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në Prishtinë, Inspektoratin e Minsitrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjensinë Kadastrale të Kosovës.

“Qëllimi i këtij operacioni është identifikimi i ndërtimit të gjitha objekteve në zonat e mbrojtura të parkut kombëtar se në cilat zona janë ndërtuar ato, a posedojnë leje ndërtimore dhe të njëjtat a janë në pajtim me ligjin”.

Ky aksion është vazhdimësi i aksioneve të mëhershme në zonën e Brezovicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat