“Karma e fortë”, Qorrolli komenton takimin në Bruksel: Ky është borxhi i Vuçiqit ndaj Kosovës

Aktuale

“Karma e fortë”, Qorrolli komenton takimin në Bruksel: Ky është borxhi i Vuçiqit ndaj Kosovës

Nga: A.ZH Më: 18 gusht 2022 Në ora: 22:20
Vigan Qorrolli

Profesori i së Drejtës Ndërkombëtare, Vigan Qorrolli, ka komentuar takimin e sotëm mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, në Bruksel.

Ai ka thënë se Kurti dhe Vuçiq po negociojnë si burrështetas të pabarabartë, përcjell Bota sot.

Sipas tij, borxhi i Vuçiqit ndaj Kosovës është gjaku e jo hakmarrja.

Reagimi i Qorrollit në Facebook:

Jeta është shumë e bukur, karma edhe më e fortë!

Albin Kurti ishte në burgun e Serbisë, atëbotë kur Vuçiqi shërbente në qeverinë e Sllobes. Çka ndodhi më pas, dihet botërisht — NATO i qepoi regjimit masakrioz të Serbisë.

Sot, të dytë po negociojnë në Bruksel në cilësi të tjera. Si burrështetas, veçse të pabarabartë. Borxhi i Vuçiqit ndaj Kosovës është gjaku — jo hakmarrja, të merremi vesh. Gjaku s’bëhet ujë.

The rest is history, thonë meraklitë e historisë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat