“Ju pengon fakti se jam shqiptar” – ish-diplomati nga Kosova i reagon Abazoviqit

Aktuale

“Ju pengon fakti se jam shqiptar” – ish-diplomati nga Kosova i reagon Abazoviqit

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 15:31
Dritan Abazoviq

Dritan Abazoviq sot ka zgedhur ta përmend më zëshëm përkatësinë e tij kombëtare në parlamentin e malit të Zi ku po diskutohet rrëzimi i tij nga karriga e kryeministrit.

“Ju pengon fakti që jam shqiptar”, tha ai derisa përplasej me deputetë nga partia e Milo Gjukanoviq.

Ndaj kësaj deklarata ka reaguar ish – diplomati Anton Berisha.

Abazoviq eshte shembulli me i mire i thenies se Machiavellit, se: “Politika nuk ka lidhje me moralin.”

Malazezët ia dhanë besimin të udhëheq qeverinë, ky e keqpërdori kur në mënyrë tinzare shtetësinë e historinë e Malit të Zi ua dha pritërinjvë me ekstrem të Kishës Ortodokse Serbe, e tash tradhëtinë e tij politike e shtetërore tenton ta shesë në emër të përkatësisë së tij shqiptare. Soj tipik otomano-bizantin që hilen e ka model të bërit politikë”, ka shkruar Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat