Gani Geci: Dua t’i them nja dy fjalë për Ahmet Krasniqin, a e kuptuat dje se të...

Aktuale

Gani Geci: Dua t’i them nja dy fjalë për Ahmet Krasniqin, a e kuptuat dje se të...

Nga: P.R Më: 22 shtator 2022 Në ora: 20:29
Gani Geci

Dje u mbushën 24 vite që nga vrasja e Ministrit të Mbrojtjes, kolonel Ahmet Krasniqi, i cili u vra nga dora tradhtare më 21 shtator të vitit 1998 në Tiranë.

E përmes një postimi në facebook, ish deputeti i LDK-së, Gani Geci, ka kritikuar kryeministrin Kurti dhe kryetarët e partisë Guxo, të cilët sipas tij nuk e thanë asnjë fjalë në 24 vjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit.

“E tani, a e kuptuat dje se të majtëve nuk ju hanë palla as për të gjallët, as për të vdekurit, e anës së djathtë thjeshtë ata vetëm votat e jua e e duhan dje në përvjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit, u pa kjartë as kush janë të majtit as një fjalë të vetme nuk e tha presidentja as edhe një fjalë të vetme nuk e tha Kryeministri,as edhe një fjalë të vetme nuk e than as ata dy kryetaret e Listës Guxo që kishe i thonë veti guxumtar, as një fjalë të vetme nuk e tha askush”, ka shkruar Gani Geci, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Të dashur miq,

dua t’i them nja dy fjalë për Ministrin e Mbrojtjes Ahmet Krasniqin.

Po dua t’ua përkujtoj të gjithë atyre që ishin në LDK, por tani lobojnë dhe votojnë në partitë tjera të majta dhe një thetër kishe e djathtë.

Pra, ju keni shkuar keni lobuar e votuar për të majtët.

Ok po themi se keni pasur të drejt sepse pushtetarët PDK -LDK -AAK paskan vjedhë, plaçkitë qe 22 vjet.

E mirë!

E tani, a e kuptuat dje se të majtëve nuk ju hanë palla as për të gjallët, as për të vdekurit, e anës së djathtë thjeshtë ata vetëm votat e jua e e duhan dje në përvjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit, u pa kjartë as kush janë të majtit as një fjalë të vetme nuk e tha presidentja as edhe një fjalë të vetme nuk e tha Kryeministri,as edhe një fjalë të vetme nuk e than as ata dy kryetaret e Listës Guxo që kishe i thonë veti guxumtar, as një fjalë të vetme nuk e tha askush.

A e kuptuatJu, disa qe o thoni vetes Rugovista se ishit të mashtruarar nga të majtët dhe se përveç LDK-së, të presidentit Rugova, nuk ju don askush tjetër.

A thua pse?

Sepse, të gjithë ata që kan orientime të majta prej Revilucionot te tetorit te vitit 1918 ne Rusi ishin dhe jan kunder te djathtve ishin dhe jaa anti-institucioneve të presidentit Rugova.

Ku jeni tani ju disa që ishit në Ministrinë e Ahmet Krasniqit? Besa edhe paga keni marrë nga ajo ministri, duke nejt në Tiranë dhe quditrisht aty në Tiranë te majtet e vraran ministri e vran hajnat që thirreshin në emrin dhe emblem e UÇK-së..

Që dy vjet i shani të “djathtet “ e verrtet keni dasht me i qorru sytë për të majtit dhe që dy ditë nuk e folet asnjë fjalë per ministrin e juaj.

Athua kur shikoheni ne pasqyrë, a e shihni fytyren e juaj dhe si ju duket ajo?

Pasha ni Zoti unë Ahmet Krasniqin as nuk e kam pas dajë, as tezak, as vëlla, as presidentin Rugova as farë as fis nuk e kam pasur, as kurrë prej tij nuk kam marrrur pagë prej asnjerit por unë i kam mbrojt dhe njoftë institucionet e Republikes së Kosovës të derivuara nga Kushtetuta e Kaçanikut deri në momentin kur ajo Kushtetutë u zëvëndësua me Kushtetutën e Republikës së Kosovës së pavarur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat