I quajti “Sindikalistë të PAN-it”, Ymeri i kundërpërgjigjet Kurtit: Qeverisë Haradinaj i kemi bërë tre javë grevë

Aktuale

I quajti “Sindikalistë të PAN-it”, Ymeri i kundërpërgjigjet Kurtit: Qeverisë Haradinaj i kemi bërë tre javë grevë

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 13:21
Ymer Ymeri dhe Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot gjatë një prononcimi për media tha se sindikalistët që po bëjnë grevë i takojnë PAN-it.

Kurti tha se ata kanë inati antiqeveritar.

E shefit të qeverisë iu kundërpërgjigj numri dy i SBASHK-ut.

Ymer Ymeri tha për Klankosova.tv se sindikalistët i kishin bërë grevë edhe qeverisë së PAN-it kur udhëhiqej nga Ramush Haradinaj.

“Sindikatat i kanë 25 mijë anëtarë. Tash ai se di si ka mundur t’i quajë “Sindikalistë të PAN-it” kur ne për tre javë i kemi bërë grevë edhe Qeverisë së PAN-it që udhëhiqej nga Ramush Haradinaj” – tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat