Mbrojti Ramën, kritikoi Kurtin e Osmanin/ Vjen kundërpërgjigja ndaj Çitakut: Ja kush po nxit konflikt!

Aktuale

Mbrojti Ramën, kritikoi Kurtin e Osmanin/ Vjen kundërpërgjigja ndaj Çitakut: Ja kush po nxit konflikt!

Nga: A.M Më: 25 shtator 2022 Në ora: 13:42
Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku sot përmes një postimi në Facebook tha se presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti e urrejnë Edi Ramën.

Kjo deklaratë e nënkryetares së PDK-së, erdhi pas fjalimit të kryeministrit Rama në OKB, lidhur me UÇK-në dhe Thaçin.

Mirëpo, profesori universitar Enver Bytyçi iu kundërpërgjigj Çitakut në lidhje me këtë deklaratë.

Sipas tij, është Rama, ai që urren, përçan dhe nxit konflikt të klasës politike në Shqipëri, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Nuk janë Osmani dhe Kurti ata që urrejnë Edi Ramën!

Është Edi Rama ai që urren, përçan dhe nxit konflikt të klasës politike në Shqipëri, Kosovë e kudo ku ka shqiptarë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat