Kurti për Flamurin e Kosovës: Si kryeministër e kam obligim ta respektoj

Aktuale

Kurti për Flamurin e Kosovës: Si kryeministër e kam obligim ta respektoj

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 16:25
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se flamurin shtetëror e respekton dhe e përqafon.

“Si Kryeministër i Republikës, flamuri i Kosovës është detyrë dhe obligim imi dhe gjithashtu diçka që unë e respektoj dhe e përqafoj. Ajo është prioriteti im kryesor. Mund të ketë gjëra të tjera në programin e lëvizjes sonë”.

Kurti, në një intervistë për “Republik” të Zvicërs, ka folur edhe për një bashkimin e mundshëm kombëtar me Shqipërinë.

“Askush nuk duhet të heqë dorë nga ëndrrat e tij. Por ju duhet të qëndroni gjithmonë realistë”, tha Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat