E kritikoi kryeministrin për vizitën në Japoni/ Kurti ‘godet’ Çitakun: E shiti lirë..!

Aktuale

E kritikoi kryeministrin për vizitën në Japoni/ Kurti ‘godet’ Çitakun: E shiti lirë..!

Nga: A.M Më: 27 shtator 2022 Në ora: 17:29
Vlora Çitaku, nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK)

Kundërshtarët politikë, më saktësisht opozita kanë vërshuar me kritika ndaj kryeministrit Kurti, pas udhëtimit të tij për në Japoni ku do marrë pjesë në varrimin e ish-kryeministrit japonez, Shinzo Abe.

E ndër reagimet më të ashpëra, ishte ai i nënkryetares së PDK-së, Vlora Çitaku.

E për këtë, Çitakut iu kundërpërgjigj deputetja e LVV-së, Tinka Kurti, ku në Facebook postoi një deklaratë që nënkryetarja e PDK-së e kishte bërë kur ishte vrarë kryeministri japonez.

Kurti tha se Çitaku e shiti shumë lirë respektin për ish-kryeministrin e ndjerë japonez.

“Sa lirë e shet ish-ambasadorja jonë në ShBA respektin për ish-kryeministrin e ndjerë japonez të cilin me 8 korrik ajo e kujtonte si mbështetës të madh të Kosovës? Për një status të dobët në Facebook. Kështu për pak e shitën edhe Kosovën”, deklaroi Kurti, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Sa lirë e shet ish-ambasadorja jonë në ShBA respektin për ish-kryeministrin e ndjerë japonez të cilin me 8 korrik ajo e kujtonte si mbështetës të madh të Kosovës? Për një status të dobët në Facebook. Kështu për pak e shitën edhe Kosovën.

P.S. Kryeministri Kurti po qëndron në Japoni për marrë pjesë në varrimin e ish-kryeministrit japonez, Shinzo Abe.

Image
Postimi i Vlora Çitakut
Image
Postimi i Vlora Çitakut
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat