Feraj pasi Haradinaj refuzoi ta komentojë deklaratën e tij: Pyetja e djeshme ishte retorike, nuk ka nevojë për përgjigje

Aktuale

Feraj pasi Haradinaj refuzoi ta komentojë deklaratën e tij: Pyetja e djeshme ishte retorike, nuk ka nevojë për përgjigje

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 22:11
Hysamedin Feraj dhe Daut Haradinaj

Ditën e djeshme, këshilltari i Albin Kurtit, Hysamedin Feraj përdori gjuhë linçuese ndaj kreut të AAK-së Ramush Haradinajt.

Derisa, sonte në emisionin “Context”, ku mysafir është edhe ish-komandanti i UÇK-së, Daut Haradinaj, Hysamedin Feraj ka folur rreth postimit të djeshëm.

Haradinaj fillimisht refuzoi ta komentojë këtë deklaratë të Ferajt, derisa ky i fundit nënvizoi se nuk ka nevojë për përgjigje, pasi pyetja është retorike. 

“Nuk më ka bë përshtypje, bile as nuk e komentoj” – tha Daut Haradinaj.

Ish-kandidati për deputet nga radhët e LVV, Hysamedin Feraj, i cili shtroi pyetjen se, “pse Serbia nuk e vrau Ramushin, por vëllëzërit e tij” – tha se kjo pyetje ishte retorike dhe nuk ka nevojë të përgjigjet askush.

“Pyetjen që ia ka bë Albinit, ia kam bë unë Ramushit. Nuk kam reaguar si këshilltar i Albin Kurtit, kam reaguar si qenie njerëzore, një ditë atij dikush duhet t’ia bëj këtë pyetje retorike” – tha Feraj.

Ndryshe, Feraj në vazhdimësi ka sharë, fyer e linçuar njerëz në Kosovë. Kurti si shef i tij, asnjë herë nuk është distancuar nga gjuha e përdorur prej Ferajt.   

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat