Ismaili: Kurti le ta bëjë atë që e proklamoi qe 15 vjet, ne s’e kemi për ngutë, por qytetarët

Aktuale

Ismaili: Kurti le ta bëjë atë që e proklamoi qe 15 vjet, ne s’e kemi për ngutë, por qytetarët

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 21:23
Uran Ismaili

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur për zgjedhjet nacionale.

Para se të fliste për pozicionin e PDK-së në Prishtinë dhe në Kosovë, Ismaili “shpreson” që të mos mbahen menjëherë zgjedhjet nacionale, në “kuptimin që nuk kemi ndonjë dëshirë t’ia marrim pushtetin Albin Kurtit”.

“Ta ngrehi paralelin në Prishtinë dhe garën nacionale që do të jetë, kurdo që të jetë ajo, shpresoj që do të jetë menjëherë, në kuptimin që nuk kemi ndonjë dëshirë t’ia marrim pushtetin Albin Kurtit…

Atë që e ka proklamu për 15 vite që mund ta bëjë, le ta bëjë, pra ne nuk kemi asnjë lloj ngutie. Ngutinë e vetme ai e sheh sot nga qytetarët”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat