Kryeinspektori Ylber Topalli reagon për herë të parë pas pezullimit: Kjo që po ndodh është një padrejtësi

Aktuale

Kryeinspektori Ylber Topalli reagon për herë të parë pas pezullimit: Kjo që po ndodh është një padrejtësi

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 22:37
Ylber Topalli

Për shkak të pretendimeve për shkeljet e rënda procedurale të cilat ndërlidhen me rastin e Astrit Deharit, Ministria e Drejtësisë ka marrë vendim për pezullimin nga puna të kryeinspektorit të Inspektoratit, Ylber Topalli.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë, Flamur Pireva, i cili përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se me këtë konstatimet e gjetjeve të Raportit i kanë proceduar edhe në Prokurori të Shtetit.

Në lidhje me këtë vendim të Minstrisë së Drejtësisë ka reaguar Topalli i cili ka thënë se kjo që ka ndodhur është një padrejtësi ndaj tij.

“Kjo që po ndodh është një padrejtësi dhe unë besoj fuqishëm se e drejta triumfon dhe është në anën time”, ka reaguar shkurt Ylber Topalli.

Ndryshe, më 22 shtator, Shërbimi Korrektues i Kosovës i ka pezulluar dy zyrtarët e saj, Burim Buleshkaj dhe Destan Zogaj, për rastin e vdekjes së Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat