“Artane, kfillu motër, mos dil me fol jerëm”/ Xhevdet Pozhari i reagon ministres Rizvanolli

Aktuale

“Artane, kfillu motër, mos dil me fol jerëm”/ Xhevdet Pozhari i reagon ministres Rizvanolli

Nga: N. Sh. Më: 29 shtator 2022 Në ora: 19:03
Xhevdet Pozhari

Ministrja Artane Rizvanolli ka folur sot në Kuvendin e Kosovës ku ka arsyetuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për zgjatjen e masave emergjente për furnizim me energji.

Ajo ka thënë se si Qeveri kanë marrë disa masa për përballjen me këtë situatë derisa ka dhënë edhe disa këshilla për qytetarët.

Ajo ka thënë se qytetarët duhet t’i izolojnë shtëpitë përpara se të ftohet moti derisa ka potencuar se duhet të ndërrohet edhe mënyra e ngrohjes, pra që të mos shfrytëzohet rryma për ngrohje.

“Izoloni shtëpitë, para se të bëhet ftohtë. Ndërroni mënyrën e ngrohjes”, ka thënë ministrja Rizvanolli.

Pas kësaj deklarate të ministres ka reaguar analisti politik Xhevdet Pozhari.

Ai kërkon nga ministrja Rizvanolli që të kfjellet, pasi që një shtëpi me izolu kushton 5 mijë euro, ndërsa subvencioni nga Qeveria është 50.

“5 mijë euro po kushtojka mu izolu shtëpia.

50 euro i ka nda subvencion Qeveria.

Artane, kfillu motër. Mos dil me fol jerëm”, shkruan Pozhari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat