A do të mbahet mësimi këtë të shtune? SBAShK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Aktuale

A do të mbahet mësimi këtë të shtune? SBAShK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Më: 12 tetor 2022 Në ora: 17:59
SBAShK

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka thirrur për nesër një konferencë të jashtëzakonshme për medie.

Në këtë konferencë pritet që SBAShK të dal me qëndrim për mbajtjen e mësimit sipas kalendarit të ri të propozuar nga ministria e Arsimit.

Nga SBAShK kanë deklaruar se nuk janë të obliguar që t’i kompensojnë ditët e grevës, përveç nëse arrihet marrëveshje nga dy palët.

Konferenca do të mbahet nga ora 11:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat