Besnik Berisha: Sokol Halili që vrau Hamide Magashin do të dënohet me burgim të përjetshëm

Aktuale

Besnik Berisha: Sokol Halili që vrau Hamide Magashin do të dënohet me burgim të përjetshëm

Nga: N. Sh. Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 21:50
Sokol Halili dhe Hamide Magashi

Për vrasjen që tronditi shqiptarët ka reaguar edhe avokati Besnik Berisha.

Sokol Halili vrau ish-gruan e tij Hamide Magashin e cila ishte në javët e fundit të shtatëzënisë.

Avokati Berisha thotë se kjo që ndodhi sonte, do të shënojë dënimin e parë në Kosovë me burgim të përjetshëm.

Postimi i plotë:

Kjo që ndodhi sonte në oborrin e SHSKUK, ku në rrethana akoma të panjohura ish bashkeshorti privoi nga jeta gruan shtatëzenë dhe u zhdukë akoma pa gjurmë, do shënoi dënimin e parë në Kosovë me burgim të përjetshëm (të konfirmuar në secilën instancë).

Ky dënim mund të mos ekzekutohet vetëm nëse dorasi i jep aktgjykimin vetes akoma pa u dënu nga gjykata.

Kështu mendoj unë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat